Książę William, wnuk Królowej Elżbiety II włączył się w działalność ekologiczną. Drugi z listy kandydatów do brytyjskiego tronu członek królewskiego rodu ogłosił wraz z małżonką co roku ustanowienie nagrody za rozwiązanie problemów klimatycznych.

Earthshot Prize, która w nowej dekadzie otrzymać ma co roku pięć osób, okrzyknięto już jedną z najbardziej prestiżowych nagród środowiskowych w historii. Książę poinformował, że to prestiżowe wyróżnienie ma na celu dostarczenie co najmniej pięćdziesięciu odpowiedzi na najważniejsze problemy, przed którymi stoi planeta do 2030 roku. Obejmują one promowanie nowych sposobów podejścia do energii, przyrody i różnorodności biologicznej, oceanów, zanieczyszczenia powietrza oraz słodkiej wody.

Książę Cambridge dodał, Pamiętajcie o budzących grozę cywilizacjach, które zbudowaliśmy, o technologii ratującej życie, którą stworzyliśmy, o tym, że postawiliśmy człowieka na Księżycu. Ludzie mogą osiągnąć wspaniałe rzeczy. (…) Następne 10 lat to dla nas (…) dekada działań mających na celu naprawę Ziemi.

Spot informacyjny – Prince William i Sir David Attenborough o nagrodzie Earthshot
https://www.youtube.com/watch?v=i8vhMWi1WrU

Fot. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ca/The_Blue_Marble_4463x4163.jpg

Więcej
https://www.bbc.com/news/uk-50958960
https://www.youtube.com/watch?v=0UIp7YvfOoI
https://www.instagram.com/kensingtonroyal/?utm_source=ig_embed
https://www.facebook.com/earthshotprize/