Dziennikarz Medyczny Roku 2018

Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia zaprasza przedstawicieli redakcji prasowych i internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych do udziału w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2018.  W tym roku po raz drugi przyznana zostanie nagroda specjalna w kategorii Ambasador  Czystego Powietrza.

Warunki uczestnictwa w Konkursie

Zgłoszone prace muszą być opublikowane lub wyemitowane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 i dostarczone do organizatora Konkursu w terminie do 7 stycznia 2019, w liczbie minimum:

3 publikacje – prasa codzienna

3 publikacje – tygodnik

2 publikacje – miesięcznik

3 audycje lub 4 felietony (w przypadku magazynu) – radio

2 samodzielne programy lub 3 felietony w magazynach/programach informacyjnych – telewizja

5 publikacji –internet

Za 2018 przyznane zostaną również nagrody specjalne:

1. Kategoria specjalna Ambasador Czystego Powietrza na najlepsze publikacje podejmujące temat Zagrożenia zdrowotne wynikające z zanieczyszczenia powietrza i środowiska. Autorzy najlepszych publikacji zostaną wybrani w czterech podkategoriach: prasa, radio, telewizja, internet.

Laureaci otrzymają nagrodę specjalną w postaci honorowego tytułu Ambasador Czystego Powietrza oraz dyplomu imiennego. Wyłonienie zwycięzców w tej kategorii stanowi element kampanii edukacyjnej Czas na czyste powietrze realizowanej w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016–2020.

2. Kategoria specjalna na najlepsze publikacje na temat Medycyna estetyczna, kosmetologia i chirurgia plastyczna – kompleksowe podejście do pacjenta.

Autor najlepszej publikacji wybranej z podkategorii – prasa, radio, telewizja, internet – otrzyma nagrodę w postaci vouchera na zabieg termoliftingu i waterpeelingu na Zaffiro z-200 na twarz, szyję, dekolt, brzuch i dłonie (czas trwania 3–4 godziny, konieczna rezerwacja do końca 2019 r.) o wartości 4000 zł.

Ponadto dla Autora wybranego materiału z jednej z czterech podkategorii zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł.

3. Kategoria specjalna na najlepsze publikacje na jeden z tematów:

a. Leczenie sanatoryjne na przykładzie Uzdrowiska Truskawiec
b. Rehabilitacja dzieci z porażeniem mózgowym nowatorską metodą prof. V. Kozyavkina

Autor najlepszej publikacji w każdej z podkategorii – prasa, radio, telewizja, internet – otrzyma nagrodę w postaci 12-dniowego pobytu w jednym z sanatoriów w Truskawcu.

Nieprzekraczalny termin dostarczenia Prac Konkursowych do siedziby Organizatora upływa 7 stycznia 2019 roku o godzinie 15.00.

Prosimy o dostarczenie prac z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Dziennikarz Medyczny Roku 2018” na adres:

Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia
ul. Powstańców Śląskich 12/1
01-381 Warszawa

Oprócz tytułu „Dziennikarz Medyczny Roku 2018”, wytypowani przez Jury Autorzy najlepszych prac otrzymają  nagrody pieniężne, rzeczowe oraz dyplomy.

Zapraszamy do udziału!

Zarząd Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia

red. Ewa Dux-Prabucka, red. Anna Koprowicz, red. Jolanta Lenartowicz

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z red. Hanną Milewską – sekretarzem Stowarzyszenia: tel. (22) 840 36 36; 606 389 182

Dane realizatora projektu

Read Gene SA
Grzepnica, ul. Alabastrowa 8
72-003 Dobra (Szczecińska)

Dane kontaktowe

+48 91 441 72 50
czas.naczystepowietrze@interia.pl
ul. Akacjowa 2, 71-253 Szczecin